ŽIVOTNÉ POISTENIE NIE JE POTREBNÉ – MÝTUS, KTORÉMU NEVERTE

ŽIVOTNÉ POISTENIE NIE JE POTREBNÉ – MÝTUS, KTORÉMU NEVERTE

Nik z nás nechce vo svojom živote myslieť na nepríjemné veci. Z každej strany počúvame o potrebe myslieť vo svojom živote len na pozitívne okamihy. Na druhej strane však zo svojho života nemôžeme vypustiť všetko negatívne, pretože automaticky strácame nadhľad a nepripravíme sa na problémy, ktoré nás môžu postihnúť. Myslieť na pozitíva je skvelým krokom v osobnom živote každého z nás. V realite však musíme myslieť na všetko. I na fakt, že sa stane niečo zlé. Medzi najčastejšie problémy patria nehody i prepuknutie chronických alebo akútnych ochorení, ktoré nás môžu stáť to najcennejšie – náš život.

Prečo uzatvoriť životné poistenie

Každý rok zomrie na Slovensku približne 52 000 ľudí, pričom približne tretina z nich zomrie skôr, ako dovŕši vek 70 rokov. Samozrejme, s vyšším vekom sa spája i vyššie riziko prepuknutia ochorení v podobe zhubných nádorov spôsobujúcich onkologické ochorenia. Slovenskej a Českej republike navyše patrí v medzinárodných štatistikách i neslávne známe prvenstvo v oblasti výskytu nádorov hrubého čreva a konečníka. Pravdou však je, že vďaka našej strave bohatej na tuky s minimálnym obsahom vlákniny patríme k populácii, ktorá je veľmi náchylná na prepuknutie nádorov tráviacej sústavy všeobecne.

Nezdravý životný štýl a minimum pohybu rovnako zohráva svoju úlohu i vo vysokom výskyte ochorení kardiovaskulárnej sústavy. Možno si myslíte, že vám sa to nemôže stať. Nik z nás nechce myslieť na katastrofálne scenáre a už vôbec sa na ne pripravovať. Poistenie vám však môže pomôcť mať podchytené situácie, ktoré dokážu váš život prevrátiť naruby. Životné poistenie je tu na to, aby pomohlo vašim blízkym a umožnilo pokryť finančné náklady, ktoré s každodenným životom súvisia. Na ťažké životné situácie by ste mali byť pripravení. Neznamená to však vzdať sa svojho života a očakávať to najhoršie. Znamená to mať po ruke riešenia, keď sa schyľuje k najhoršiemu.

Zdravý životný štýl vás neoslobodí od problémov so zdravím

Dnes zažívame naozaj obrovský vzostup zdravého životného štýlu. Pravidelný pohyb, zdravá a vyvážená strava si pomaly začínajú nachádzať cestu i k nám. Možno práve preto uvažujete nad tým, že životné poistenie je pre vás zbytočnosťou. Ak zo svojho života odstránite všetky zlozvyky a zaradíte všetky odporúčané kroky, nemôže sa vám predsa nič stať.

Život je však plný prekvapení a náhoda je ničiteľom všetkých dobrých. Vedeli ste o tom, že každý rok sa stane približne 14 000 dopravných nehôd na slovenských cestách? Ak sa zameriame na počet nehôd počas jedného dňa, dostaneme sa na číslo 38. A to je už naozaj vysoké číslo. Chrániť sa musíme vždy. Mať rešpekt a úctu k svojmu zdraviu a vyhýbať sa všetkým problematickým faktorom, ako je napríklad fajčenie, nezdravá strava a nedostatok spánku, je skvelý krok. Na druhej strane, nie vždy všetko závisí od nás. Presvedčiť sme sa o tom mohli na mnohých frontoch a toto je jeden z nich.

Veľmi často dochádza k úrazom a poraneniam vo vlastnej domácnosti. V podstate však na nás môže náhoda číhať kdekoľvek. Životné poistenie uľahčí vašim blízkym mnohé, a preto je naozaj vhodné zamerať sa aspoň na základné životné poistenie. Mať úctu k svojmu životu a zdraviu je jedna vec. Štatistiky a čísla, ktoré hovoria o úrazoch a úmrtiach nás však nenechávajú na pochybách, že nie všetko závisí na našich rozhodnutiach.

Okrem životného poistenia sa zamerajte i na ostatné druhy. Poistenie domácnosti alebo batožiny pri cestovaní vás môže uchrániť od nepríjemných prekvapení, ktoré si pre vás každodenný život pripravil. S dobrým poistením zvládnete všetko a budete pripravení na každú situáciu, ktorá môže číhať za rohom.