Povinné zmluvné poistenie - informácie

Poistenie vozidiel

V každej našej kancelárii sa poisteniu vozidiel, najmä tzv. povinnému zmluvnému poisteniu, osobitne venuje niekoľko pracovníkov a dokážu tak aj pre vás nájsť optimálne riešenie a dobre vám poradiť.

Jednotlivé poisťovne často upravujú svoje ponuky a poskytujú rôzne výhody a zľavy, najmä pri uzatvorení niekoľkých poistení súčasne. Všetky tieto akcie podrobne sledujeme a využívame ich vo váš prospech. Kontaktujte niektorú našu kanceláriu a presvedčte sa, že aj pre vaše auto dokážeme nájsť výhodnejšie poistenie ako máte teraz!

 

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie, čiže správne poistenie zodpovednosti z prevádzky vozidla, je základným poistením každého auta alebo motocykla, ale napríklad aj prívesu. Bez povinného zmluvného poistenia nie je možné jazdiť s autom po ceste bez toho, aby sa vodič vystavoval riziku vysokých sankcií. Mohlo by sa zdať, že povinné zmluvné poistenie je vo všetkých poisťovniach rovnaké a záleží preto len na cene.

Áno, cena je asi najdôležitejším parametrom pre nákup povinného zmluvného poistenia, ale nemalo by to byť to jediné. V niektorých poisťovniach sú totiž v základnom poistení obsiahnuté aj rôzne rozšírenia – napr. asistenčné služby, poistenie proti živelným udalostiam (krupobitie, povodeň), úrazové poistenie alebo napríklad poistenie pri stretnutí so zverou. Veľké rozdiely medzi poisťovňami môžu byť aj v pripoistení skiel.